Zespół poetycko-kompozytorsko-wykonawczy, w skład którego wchodzili:
Trio zadebiutowało w roku 1979 programem Mury, złożonym z piosenek do tekstów Jacka Kaczmarskiego, Zbigniewa Herberta, Krzysztofa Marii Sieniawskiego i Mieczysława Jastruna. Program wykonywany na scenach studenckich i kabaretowych w całej Polsce został w roku 1980 zarejestrowany i wydany jako płyta pod tym samym tytułem. Tymczasem tytułowa piosenka programu, Mury, stała się nieformalnym hymnem rodzącego się ruchu Solidarności.
W czasie „karnawału Solidarności” początku lat 80. artyści stworzyli jeszcze programy Raj (oparty na metaforze Boga jako totalitarnego władcy) i Muzeum (inspirowany polskim malarstwem historycznym).
Wprowadzenie stanu wojennego przerwało zarówno ów karnawał, jak i współpracę artystów – 13 grudnia 1981 zastał Jacka Kaczmarskiego w Paryżu, podczas gdy pozostali artyści przebywali w Polsce. Gintrowski później komponował do tekstów Kaczmarskiego „korespondencyjnie”, wykorzystując jego teksty w programach „Pamiątki” i „Raport z oblężonego miasta”, a także występował w duecie z Łapińskim. Kolejne wspólne występy całego tria odbyły się dopiero w wolnej Polsce (recital Mury w Muzeum Raju, 1991).
W 1993 roku artyści przygotowali wspólnie monumentalny program „Wojna postu z karnawałem”, z którym odbyli dwie trasy koncertowe. Jak miało się okazać, był to ostatni program przygotowany wspólnie
Dodane 10.09.2017 przez DX