Blog

Nowości na stronie: nowe materiały i zmiany techniczne.

Co tam widać w perspektywie? Jacek Kleyff – O pierwszym skrzypku

Piosenka z tekstem na Twitterze

Użytkowników serwisu z ćwierkającym ptaszkiem w logo zachęcamy do śledzenia profilu PzT na Twitterze. Będziemy tam regularnie publikować fragmenty piosenek, których wymiar między konkretem a przestrzenią jest zupełnie niepojęty.

Skomentuj.


Dodany 17.07.2020 przez DX

Historia w piosence

Uwadze miłośników historii polecamy nową funkcję na PzT – kalendarium piosenek inspirowanych wydarzeniami historycznymi: Historia w piosence. W rocznice poszczególnych wydarzeń odpowiednia piosenka jest wyświetlana na stronie głównej jako „piosenka dnia”.

Luki w kalendarium będziemy uzupełniać na bieżąco – prosimy o zgłaszanie sugestii i uwag w komentarzach!

Skomentuj.


Dodany 08.09.2018 przez DX

Wieści z XV edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”

Dziś w Kołobrzegu zakończyła się piętnasta edycja festiwalu „Nadzieja” – corocznej imprezy poświęconej piosence literackiej organizowanej przez Fundację im. Jacka Kaczmarskiego. Tegoroczne wydanie zamknęło ważny rozdział w historii imprezy: po piętnastu latach pracy nad kolejnymi edycjami z festiwalem żegna się jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny Jacek Pechman.

Poniżej przytaczamy list, który w tradycyjnym raptularzu opublikował twórca festiwalu.

Czytaj dalej i skomentuj.


Dodany 15.07.2018 przez DX

Kaczmarski Undeground - ostatnie dni na rejestrację

Uwadze miłośników piosenki literackiej w ogólności, i twórczości wybitnego jej twórcy Jacka Kaczmarskiego w szczególności, polecamy XI edycję festiwalu Kaczmarski Underground. Festiwal odbywa się w sercu Małopolski, szczegóły 42-godzinnego programu można znaleźć w kalendarzu wydarzeń, rejestracja jeszcze trwa, w momencie pisania posta pozostały 23 miejsca.

Skomentuj.


Dodany 22.08.2017 przez DX

Krótka płyta o Okudżawie

Targanym melancholią pomimo letniej pogody, słowiańskim duszom, wszystkim, którym jak autorowi tego posta wstyd jest, że z Okudżawy znają tylko „Pieśń gruzińską”, polecamy nowy projekt muzyczny Piotra Kajetana Matczuka, Tomasza Imienowskiego i Piotra Augustynowicza (znanych również jako Piramidy).

Najbliższy koncert 12 czerwca w Mińsku Mazowieckim, płyta z gitarowymi aranżacjami piosenek „majstra Bułata” już wkrótce w sprzedaży.

„Wyjmij pięści z kieszeni i popatrz na świat!”

Skomentuj.


Dodany 02.06.2017 przez DX